Salongiõhtu Austria kohvikultuurist ’’ Veenusrinnake ja kohvinauding’’

08.02 kl 18:00 Villa Ammende salongikohvikus

Avastame koos kunstnik Tiina Ojaste ja kultuuriajakirjanik Thea Kariniga Viini intellektuaalide teise elutoa mõttemaailma, kus „ollakse üksi, aga seda heas seltskonnas“.

Reisid raadiosaadete “REISIRADA” jaoks Austriasse tõid endaga kaasa Thea kui kultuuriajakirjaniku huvi süvenemise kohvikutekultuuri vastu ja sellega ka kordumatute momentide fotodele kinnitamise. Tiina Ojastet võlus sajanditevanuseid traditsioone kätkeva kohvikutemaailma värvikus ja mitmekesisus, mille ta seob oma erilise maalimisstiili ja kaunite naistega. Näitusel on Thea Karini fotod ja neist fotodest tõuke saanud Tiina Ojaste veenusrinnakeste ja kohvisortide fantaasiamaailma maalid.

Heidame koos pilgu  värvikasse kohvimaailma Austrias, kus 300 aastat vana Viini kohvikutekultuur on võetud UNESCO mittemateriaalsesse maailmapärandisse.

Viini rikkalikust kohvide sortimendist pakub professionaalne barista valikut traditsioonilistest ja erilistest kohvidest koos juurde kuuluvate maiustega.

Jagame selgitusi  „pikendatud“ ja „tagurpidi“ kohvi juurde, „väikese musta“ ja „suure  pruuni“ juurde. Maitseme kuidas täiendavad kohvinaudingut Austria maiused ning kuidas laseb kohvitassi juures veedetud aeg luua aforisme igaviku jaoks. Aforismid kannab ette Jürgen Kristoffer Korstnik.

Serveeritav kohvivalik:

  • Kleiner Schwarzer või Grosser Schwarzer; Kleiner Brauner või Grosser Brauner või Kleines Schalerl Gold
  • Melange või Verlängerter või Franziskaner
  • Fiaker või Einspänner

Kohvi kõrvale traditsioonilised Austria maiused – Sachertorte ja Venusbrüstchen

Pilet 25€

Kohtade arv on piiratud. Info ja broneerimine sale@ammende.ee või 44 73 888

 

  • Kuupäev: 08.02.2019
  • Aeg: 18:00